colorful-ebay-bargains
1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 //
It seems like us Latvians can only have week of true summer, last week was truly amazing and I happily remember all those times I was able to wear my summer clothes, but this week is the complete opposite! It feels like going away to my summer house was a mistake, since I have spent 90% of the time inside as it has been very, very windy, rainy and chilly! :/
To cheer myself up a bit and shake of the “summer depression”, this week I decided to include some nice and colorful items in  my weekly Ebay bargains list! I think that our clothes have a lot to do with the way we feel or view ourselves, therefore, bye-bye to dark and grey colors and hi to colorful ones!
This week, I personally love this hot pink jacket! I think it could be perfect for those chilly and rainy summer days and the bold color will definitely put a smile on my face and look at the bright side of the day! What cheers you up on those gloomy summer days?
LV
Tāda sajūta, ka mums latviešiem ir lemts izbaudīt tikai vienu niecīgu vasaras nedēļu! Pagājusī nedēļa bija tiešām fantastiska un ar prieku atceros tās reizes, kad tad beidzot varēju uzvilkt vasaras drēbes, bet šī nedēļa ir pilnīgi pretēja! Tāda sajūta, ka esmu pa velti atbraukusi uz savu vasaras māju Saulkratos, jo beidzamās dienas aptuveni deviņdesmit procentus no sava laika tāpat pavadu salstot iekštelpās!
Lai nedaudz sevi uzmundrinātu un nedaudz sapurinātu, šodien es vēlējos dalīties ar tām Ebay “pērlēm”, kas ir skaistās, košās un vasarīgās krāsās, jo, manuprāt, ļoti lielu daļu to kā mēs jūtamies nosaka arī tas, ko mēs valkājam! Nost ar tumšajām un pelēcīgajām krāsām- sveikas krāsas!
Man personīgi šīs nedēļas mīļākais atradums ir šī koši rozā jaka! Tā būs ļoti piemērota vēsajām un lietainajām vasaras dienām, kā arī tās košā krāsa noteikti man liks pasmaidīt un paraudzīties uz dienas gaišo pusi! 🙂 Kas Tevi uzmundrina drūmajās vasaras dienās?
Do you like my Ebay bargains? Which is your favorite? 
You can see my other Ebay posts HERE!
P.S
If you are new to Ebay ( don’t know how to register, use paypal etc), you can look at my guide HERE!
~With love~
Maddie
Share:

2 Comments

  1. July 10, 2015 / 18:48

    That pink jacket it's so pretty !
    xoxo,

    atwednesdaysiwearpink.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?