, Call me Maddie: Daniel Wellington Classic Southampton watch

Social icons

Monday, May 30, 2016

Daniel Wellington Classic Southampton watch

Daniel Wellington Classic Southampton watch
I guess you might have already noticed (I posted a picture on Instagram and featured my new watch in one of my latest outfit posts)  that for the third time I collaborating with a Swedish watch mega brand – Daniel Wellington. I have already introduced you to this brand two times (read blog posts here and here), therefore, I don’t think that a third introduction is necessary J
Today I wanted to share with you a few pictures of my newest Classic Southampton watch and a wristband of my choice that came with it (I chose the Classic Canterbury one). And I also wanted to remind you of the code “MADDIE” which will give you -15% discount to your purchase on www.danielwellington.com You can use it together with their current summer offer: Buy a watch and receive a strap of your choice for free. + Free shipping. The code is valid till 15th of June and I definitely encourage you to use if you are currently searching for a beautiful, classy watch. Even if I would not be collaborating together with DW, I would still recommend their watches since I have loved and stalked the brand for a long period of time before we even started working together. I have to say that my heart still belongs to the first watch I received from DW, the Classic Sheffield Lady watch.


LV

Kā jau jūs to iespējams būsiet pamanījuši pēc vienas no manām Instagram bildēm, kā arī viena no nesenākajiem bloga ierakstiem, tad jau trešo reizi esmu uzsākusi lielisku sadarbību ar atpazīstamāko zviedru rokas pulksteņu ražotāju – Daniel Wellington. Ar šo zīmolu esmu jūs iepazīstinājusi jau divas reizes (raksts šeit un šeit), līdz ar to domāju, ka vēl viena iepazīstināšana ar šo zīmolu būtu lieka J Šodienas rakstā esmu apkopojusi pāris bildes ar manu jaunāko Daniel Wellington ieguvumu, jeb ClassicSouthampton pulksteni un brīvas izvēles pulksteņa siksniņu (es izvēlējos Classic Cartenbury), kas ar to nāca komplektā. Kā arī vēlreiz vēlējos padalīties ar unikālu atlaižu kodu “MADDIE”, kas iepērkoties www.danielwelington.com jums piešķirs -15% atlaidi pirkumam. Šis piedāvājums summējas kopā ar pašreizējo uzņēmuma akciju: Pērc DW pulksteni un saņem papildus pulksteņa siksniņu par brīvu. + Bezmaksas piegāde. Kods ir derīgs līdz 15. jūnijam un es to silti ieteiktu izmantot tad, ja esi sava ideālā, klasiskā pulksteņa meklējumos. Pat, ja DW nebūtu mans sadarbības partneris, es šī zīmola pulksteņus jums ieteiktu tik un tā, jo atzīšos, ka vēl ilgi pirms manas pirmās sadarbības ar šo uzņēmumu manis acis mielojās uz skaistajiem pulksteņiem. Manuprāt, viņiem ir super veiksmīgs mārketings, jo šo pāris gadu laikā stalkojot viņu Instagram profilu gribot vai negribot ar laiku pati būtu nopirkusi viņu pulksteni. Jāsaka, ka vēl joprojām vismīļākais DW pulkstenis ir mans pirmais, jeb Classic Sheffield Lady.
Daniel Wellington Classic Southampton watch
Daniel Wellington Classic Southampton watch
Daniel Wellington Classic Southampton watch
Daniel Wellington Classic Southampton watch
What are your thoughts on Daniel Wellington watches? / Ko Tu domā par Daniel Wellington pulksteņiem?

Daniel Wellington Classic Southampton watch

~With love~
Maddie

3 comments

 1. nice!

  www.bstylevoyage.blogspot.com

  ReplyDelete
 2. Love the watch the stripe band is so cool!
  have a great week!
  xx, Elle
  http://www.theellediaries.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Elle!
   Have a good one as well! <3

   Delete

Thank you for your lovely comments! ♥