Friday Ebay bargains #129

What I bought on Ebay
1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 // 10 //

I figured it was finally time again to put money where my mouth is and have a shopping spree on Ebay. I can’t even remember the last time I did that + wrote a review on the blog. So, since it has been a while, I did buy ten things (which all were ridiculously cheap) and when I’ll receive them I’m planning on writing a review post on each item. Ahh, I am so excited 🙂 The range of items I bought is definitely very wide since I bought, sunnies, artificial flowers, t-shirt, phone cases etc. The item I am most excited about is surely the set of eight rose gold brushes, partly because by the looks of the set it reminds me of the Zoeva Rose Gold Luxury Set Vol 2, which is soo gorgeous by the way. I am sure the quality might not be even half as good, but I’d love to keep those Ebay brushes on my vanity just because they look super pretty 🙂 Another item I am excited about are the silver mirrored sunglasses, which I already have in rose gold courtesy of Lovelywholesale. But since I adore those sunnies & I wanted a different colour version (which sadly, Lovelywholesale didn’t offer) I had to take matters in my own hands and search for them on Ebay. I am so happy I succeeded! 🙂
LV
Ir pagājis jau ļoti ilgs laiks kopš pēdējo reizi tā kārtīgi un no sirds iepirkos Ebay un tā kā katru nedēļu publicēju dažādus Ebay atradumus tad nagi niezēja ne reizi vien. Protams, ir forši rakstīt par to kādas lietas ir iespējams iegādāties Ebay’ā, bet vēl foršāk ir tās notestēt man pašai un pēc tam pastāstīt par to, kas bija tā vērts un, kas nebija. Tāpēc tad, kad būšu saņēmusi visas pasūtītās lietas izveidošu bloga ierakstu, kurā tad apskatīšu to kā man gāja, kas patīk un, kas iespējams ne tik ļoti, jo kā jau mēs to zinām tad Ebay ir tāda kā neliela laimes spēle.
Šoreiz es nopirku dažādas lietas no dažādām kategorijām, jeb sākot no saulesbrillēm, mākslīgajiem ziediem, t-krekla un pat telefonu vāciņiem. Lieta, kuru nespēju sagaidīt visvairāk viennozīmīgi it kosmētikas otiņu komplekts skaistā rozā zelta nokrāsā. Šis komplekts man ļoti, ļoti atgādina Zoeva Rose Gold Luxury Set Vol 2 otiņu komplektu un kaut arī Ebay otiņu kvalitāte iespējams nebūs uz pusi tik laba kā Zoeva, es tomēr par tām priecāšos vien skaistā izskata dēļ. Otrā lieta, kuru gaidu ar nepacietību ir sudrabainās saulesbrilles. Pateicoties Lovelywholesale man jau ir rozā zelta saulesbrilles, kuras man tik ļoti iepatikās, ka vēlējos tās iegādāties vēl citās krāsās. Tā kā Lovelywholesale piedāvāja vien šo krāsu, ņēmu talkā Ebay, kurā atradu arī kāroto sudraba versiju.
Do you like my Ebay bargains? Which is your favorite? 
You can see my other Ebay posts HERE!

P.S
If you are new to Ebay ( don’t know how to register, use paypal etc), you can look at my guide HERE!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?