Styling black jeans with pearls

Latvian blogger
I am super sorry for the fact that I totally missed out on this Friday’s Ebay bargains article (it surely was not planned!), last weekend was filled with so, so many events and appointments – I, honestly, just didn’t spend that much time behind the computer screen. But I solemnly promise that this week everything will go back to it’s normal tracks.
Today I wanted to share with you my outfit pictures and I just couldn’t miss out on the chance of capturing the golden fall in the pictures + showcasing my outfit along the way. This fall has been so gorgeous that, even though, I live for summer, I’ve been totally embracing this fall and enjoying it to the fullest!
LV
Atvainojos par to, ka piektdien izlaidu Ebay rakstu (noteikti nebija speciāli!), pagājusī nedēļas nogale ir bijusi tik ļoti piepildīta un forša, ka, diemžēl, pie datora praktiski neatrados. Apsolu, ka šonedēļ viss būs “čiki piki” un būs arī Ebay raksts! Kā arī vēl viens jaunums – nedēļas nogalē pirmo reizi dzīvē mēģināju vlogot (!), pašlaik eju cauri visam safilmētajam materiālam un ļoti iespējams, ka šonedēļ arī jums parādīšu kāda bija mana nedēļas nogale un ko es darīju. Nezinu vai video publicēšu arī šeit blogā, jo video runāšu latviešu valodā, kas ~50% bloga lasītājiem nebūs saistoši, jo apmēram tik daudz man ir ārzemju lasītāji, tāpēc kļūsti par mana Youtube kanāla sekotāju šeit un nepalaid garām video! 
Šodien vēlējos publicēt ‘outfit’ ierakstu, jo nevarēju neizmantot izdevību un bildēs neiemūžināt zeltaino rudeni + rudenīgu tērpu. Šis rudenis viennozīmīgi ir bijis viens no skaistākajiem pēdējo gadu laikā un kaut arī esmu siltuma un saules mīle, šogad rudeni izbaudu pat ļoti!
Fall fashion inspiration
Cat eye sunglasses
Plaid coat outfit inspiration
Riga in fall
Latvian fashion blogger
Jeans with pearls
Riga in fall
Autumn fashion inspiration
What to wear in fall
Fashion style inspiration
Coat – Sammydress
Sweater – H&M
Jeans – Stradivarius
Boots – Lovelywholesale
Bag – Lovelywholesale
Sunglasses – Sammydress
Scarf – New Yorker
Gloves – H&M
~With love~
Maddie

3 Comments

  1. October 30, 2017 / 19:34

    Great coat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?