, Call me Maddie: Pinkish pastels | Friday Ebay bargains #186

Social icons

Friday, March 30, 2018

Pinkish pastels | Friday Ebay bargains #186


1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 // 10 //

Hey, Hey! Happy early Easter! I hope you'll have an amazing time this weekend, you'll eat lots of eggs and that the weather will be treating you nicely! I am so happy about the long Easter weekend as I'll be able to rest from my vacation in Barcelona (yep, you need to have a vacation from a vacation 😊) and I'll be able to do/finish some things for which I never have time for in the manic weekdays.
This week's Friday eBay bargains are very much in the Easter theme as all items you can spot in today's article are in the beautiful, soft pastels. My favorite of the week has to be the sequin skirt, which is yours?

LV
Hei, hei! Jau laicīgi novēlu priecīgas Lieldienas! Ceru, ka jums izdosies burvīgi svētki, ka saēdīsieties daudz olas un, ka par spīti laukā esošajam sniegam, jums izdosies arī pašūpoties! 😊 Esmu tik ļoti priecīga par šīm Lieldienu brīvdienām, jo tās man dos iespēju atpūsties no mana Barselonas ceļojuma (jā, no atvaļinājuma arī ir nepieciešama atpūta 😊), kā arī izdarīt tos darbus, kam ikdienas steigā nekad neatliek laiks. 
Šīs dienas eBay atradumu ir, manuprāt, ieturēti īstenā Lieldienu stilistikā, jo visas redzamās lietas ir maigajos un pavasarīgajos pasteļtoņos. Mans šīs dienas favorīts neapšaubāmi ir spīdīgie svārki, kurš ir Tavējais?


~With love~
Maddie

Post a Comment

Thank you for your lovely comments! ♥