Aqua blue skirt

white-lace-blouse-ebay
Hi!
I have a mixed feelings about December as it is one of the months that I really, really love, because of the wonderful holidays as in Christmas and New Years Eve, but on the other hand I am not that thrilled about the long/hard hours at work ( this holiday season is the craziest of the whole year) and the immense work amount I have to do in University because of the end of the school year! These past few days I feel like I am a hamster on a never ending wheel, it’s crazy how fast time flies and I just find the grip of it! Do you have the same feelings about December?
Anyways, enjoy some pictures of my window sill series post! 🙂


LV
Man ir divējādas izjūtas pret Decembri- no vienas puses tas ir viens no maniem mīļākajiem mēnešiem, jo skaistākie svētki ir tajā un gaisā virmo sprigana svētku noskaņa. Bet tajā pat laikā es neesmu gluži sajūsmā par grūtajām darba stundām ( svētku sezona ir pati trakākā tirdzniecības veikalos), kā arī par lielo darbu apjomu, kas ir jāpabeidz un jāiesniedz Universitātē līdz semestra beigām. + šogad es absolvēšu Universitāti un domas par Bakalaura darbu vien liek man drebināties! Pašlaik man ir tāda sajūta, ka es būtu nepārtrauktā skrējienā ( apmēram, kā kāmītis savā ritenī) un laiks paskrien garām tik ļoti ātri, ka dažreiz ir tāda sajūta, ka viss aiziet pašplūsmā vai autopilotā! Tev arī ir šādas sajūtas pret Decembri?
Lai nu kā arī nebūtu, zemāk vari aplūkot dažas bildes no manas “window sill” sērijas! 🙂

call-me-maddie-fashion-blog
fashion-blogger-from-latvia
teal-turquoise-a-line-skirt
Top- Arafeel
Skirt- Ebay
Ring- Ebay
Watch- Ebay
Clutch- H&M
Shop similar:
!function(doc,s,id){ var e, p; if(!doc.getElementById(id)) { e     = doc.createElement(s); e.id  = id; p = ‘//shopsensewidget.shopstyle.com/widget-script.js’; var cb = new Date().getTime(); p += ‘?cb=’ + cb; e.src = p; doc.body.appendChild(e); } if(typeof window.ss_shopsense === ‘object’){ if(doc.readyState === ‘complete’){ window.ss_shopsense.init(); } } }(document, ‘script’, ‘shopsensewidget-script’);
~With love~
Maddie
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?