Friday Ebay bargains #85 Brushes

ebay-makeup-brushes
1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 // 9 //
As in my previous Ebay post a lot of you seemed to show a lot of interest about makeup brushes ( judged by the comments and clicks on the link), this week I decided collect together all my favorite brushes that I have found Ebay which was actually a hard task since the makeup brush assortment on Ebay seems to be endless! In this article I tried to include a wide variety of brushes that are available on Ebay, for example, I included sets from only 4 brushes, to a set with 32 brushes as well as eye shadow blending brushes to foundation and powder brushes! I think you already recognize set number 9 as I reviewed it in this blog post!
I hope you found this article useful and interesting and I do want to apologize for the inconsistency in my blogging because, even though, I quit my job, this week was very busy because my relatives from USA came to visit and I tried to be a really great hostess and show them the most beautiful places in Latvia! But I do promise to return to my old blogging habits which means at least 4 blog posts per week because I have so many pictures to show you and I have so many blog post ideas which I cannot wait to share with you!

LV
Tā kā iepriekšējajā rakstā daudzi no Jums izrādīja interesi par kosmētikas otiņām ( spriedu gan pēc komentāru, gan arī izdarīto klikšķu skaita) šonedēļ es nolēmu apkopot tikai dažus no maniem mīļākajiem otiņu komplektiem, kurus ir iespējams iegādāties Ebay, jo, ja godīgi, tad, man liekas, ka iespēju dažādība ir patiešām neierobežota! Šajā rakstā centos iekļaut pēc iespējas vairākus veidus- gan komplektus, kas sastāv no dažām otiņām, gan arī komplektu ar 32 gab, kā arī otiņas, kas ir paredzētas acu ēnām, tonālajiem krēmiem un pūderiem utt. Ar devīto otiņu komplektu Jūs jau iespējams esiet pazīstami, ja esiet lasījuši šo rakstu ( klik!), kurā aplūkoju šīs otiņas tuvāk un izteicu par tām savu viedokli, jo tās lietoju jau vairākus mēnešus!
Ceru, ka raksts Jums likās interesants un noderīgs, kā arī atvainojos par maniem ne tik regulārajiem bloga ierakstiem- šonedēļ, kaut arī aizgāju no darba, biju ļoti, ļoti aizņemta, jo ciemos bija atbraukuši radinieki no Amerikas un likumsakarīgi lielāko daļu laika pavadīju iejūtoties gida ādā un parādot Latvijā skaistākās vietas! Bet apsolu, ka drīzumā, blogošana atgriezīsies vecajās sliedēs un cerams, ka nedēļā sanāks publicēt vismaz četrus rakstus, jo man ir iekrājušās ļoti daudz bildes kā arī bloga ierakstu idejas un nevaru sagaidīt, kad beidzot būs brīvāks brīdis, lai tās realizētu!
Do you like my Ebay bargains? Which is your favorite? 
You can see my other Ebay posts HERE!
P.S
If you are new to Ebay ( don’t know how to register, use paypal etc), you can look at my guide HERE!
~With love~
Maddie
Share:

9 Comments

 1. June 20, 2015 / 21:38

  Maddie,
  No worries pretty one! Love these sections! I must sAY I LVOE THE PRETTIES TONE, THE ONES WIHT THE PINK FLORAL CASE, AND THE pink brushes. Also number one with that cool case. I will read the details before I make up my mind! Thanks for sharing!
  I am sure you are a perfect hostess!
  xx, Elle
  http://mydailycostume.com

 2. June 21, 2015 / 04:31

  I'm literally drooling now Maddie!!!!! I must say that buying brushes is really addicting ahahha
  I needed someone to stop me before I could buy a new one. Even though I'm not a pro-mua I still adore collecting them. What you presented above are so chic ad amazing! love the pink colored ones!

  ove lots,
  Tin

  mypoeticisolation.blogspot.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?