Friday Ebay bargains #102

ebay-christmas-gift-sets-2
1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 // 8 //
Even though, it might seem that Christmas is still a very, very long time away, and you might say that for God’s sake it is only 30th of October! But I think that it is never too early to start preparing for these holidays and to consider already buying some Christmas presents for the loved ones! The sooner you do it, the less stressed you are going to be in December! Another reason why I published this blog article so early is because if you’d decide to order something from Ebay as a gift for your loved one, it would almost be guaranteed that you’ll receive it till Christmas, because it is no secret that period before Christmas is the most busiest time of the year and sometimes packages that were meant as gifts for your relatives, friends, arrive after New Years if not ordered timely.
For today’s article I have found eight, in my mind, really cool and interesting with beauty related gift ideas for HER. The brands that I included in this article are not available in all countries, therefore,  I think that it would only increase the value of the gift! Evey gift that I included in this article is a set of beauty related products. Under the Christmas tree, I personally, would love to receive the Benefit gift set and the lip smacker set which consists of lip balms with different soft drink scents and flavours! I have seen them all over Internet, especially on Tumblr and Pinterest, therefore, I am very curious to actually find out whether they are good and have decent quality! Winter is surely the time of the year when my lips and a lip balm become inseparable best friends! We’ll see, maybe I’ll treat myself and buy myself a present! 🙂 
Have you already started thinking about Christmas gifts?
LV
Kaut arī varētu likties, ka Ziemassvētki ir tikai vēl aiz kalniem, jo ir taču vēl tikai 30. oktobris, es uzskatu, ka nekad nav par agru, lai sāktu gatavoties šiem svētkiem un apdomāt kādas dāvaniņas Tu liksi zem eglītes saviem mīļajiem! Kā arī vēl viens iemesls kāpēc šo rakstu publicēju tik laicīgi, ir tāpēc, lai bez raizēm Jūs varētu saņemt iekārotas dāvaniņas saviem tuviniekiem ieplānotajā laikā, jeb līdz Ziemassvētkiem, jo kā jau mēs to zinām periods pirms Ziemassvētkiem ir pats aizņemtākais laiks, un nereti gadās, ka paciņas, kas ir paredzētas kā Ziemassvētku dāvanas, atnāk stipri pēc Jaunā gada un līdz ar to zaudē savu nozīmību un pat daļēji arī savu vērtību.
Šoreiz esmu apkopojusi astoņas, manuprāt, ļoti interesantas un foršas ar skaistumkopšanu saistītas dāvanas VIŅAI. Speciāli priekš šī raksta izlēmu iekļaut tos zīmolus, kas ir ļoti populāri ārzemēs, bet, diemžēl, Latvijā nav pieejami vai ir pieejami ļoti limitētā apjomā, tādējādi vēl vairāk vairojot prieku par saņemto dāvanu. Visas iekļautās dāvanas ir skaistumkopšanas komplekti, kas sastāv no vairākiem produktiem. Es personīgi ļoti labprāt zem eglītes atrastu šo Benefit kosmētikas dāvanu komplektu, kā arī lūpu balzamus ar šo vieglo dzērienu garšām un smaržām – esmu tos redzējusi tik daudzas reizes gan Tumblr, gan Pinterest, ka pašai ir mežonīga interese par to cik labi un kvalitatīvi tie varētu būt, jo ziema noteikti ir tas periods, kad par manu lūpu nešķiramo, labāko draugu kļūst tieši lūpu balzams!
Vai esi jau sācis/usi apdomāt Ziemassvētku dāvanas?

Do you like my Ebay bargains? Which is your favorite? 
You can see my other Ebay posts HERE!
P.S
If you are new to Ebay ( don’t know how to register, use paypal etc), you can look at my guide HERE!
Share:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?