The best Ebay bargains of 2016 – Shoes and bags

Shoes and bags best Ebay bargains of 2016
1 // 2 // 3 // 4 // 5 // 6 // 7 //  8 // 9 //  10 //

Today I will try to keep my blog post short and sweet, cause honestly, I am soooo tired. This week we brought home our little puppy girl Aurelia and it has definitely been so much fun having her arond, but at the same time also tiring. She has to settle in, get acquainted with Mickey and we have to create and follow a new routine. Which as I said is super exciting, but, yeah, tiring and sometimes even challenging.
I really hope you enjoyed the first blog post about the favorites of 2016 from Ebay, today I have collected the favorite shoes and bags. My personal favorites are surely the grey over the knee boots, blue bag with fringing and the flats with decorative elements. Which ones are yours?
LV
Šīs dienas rakstā garas rindas nerakstīšu, jo jūtos ļoti sagurusi. Šonedēļ mūsu mazajai ģimenītei pievienojās mazā suņu meitenīte Aurēlija un šīs pēdējās pāris dienas ir paskrējušas nemanot. Ir nenormāli forši, ka mājās ir mazs kucēns, bet tajā pat laikā tas ir arī nogurdinoši, jo mazajai ir jāpierod pie jaunās vides, jāsapazīstas ar Mikiju, kā arī mums ir jāizveido un jāpierod pie jaunas dienas kārtības. Kas patiešām ir ļoti, ļoti forši un es to nemainītu ne pret ko, bet protams, jārēķinās, ka tas viss prasa arī papildus enerģijas resursus.
Ceru, ka jums patika pirmais 2016. gada Ebay apkopojošais raksts, jo šodien pienākusi kārta somiņām un kurpēm! Mani personīgie favorīti noteikti ir pelēkie zābaki virs ceļgala, zilā soma ar bārkstīm un mazās laiviņas ar dekoratīvajiem elementiem. Kuri ir Tavi favorīti?

~With love~
Maddie

4 Comments

 1. January 14, 2017 / 18:26

  My fav is definitely that gray over the knee boots! I hope you have a relaxing weekend!

  • January 16, 2017 / 18:16

   Ahh, those are just gorgeous, right?
   Thank you for your comment!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?