Dark emerald fall

What to wear in winter

Black Friday has arrived and it has arrived with a blast! Are you going to use any of the offers that stores
have prepared for Black Friday? For the last week my email has been just exploding with emails from so many different stores. As of right now I’ve used one Black Friday offer and it’s from Beauty Bay. They are having a 30% off everything and I was super happy to snatch up the Juvia’s Place Magic Palette as well as two Makeup Geek eye shadows. I am contemplating whether to shop at H&M as they are having a 20% discount on everything + free shipping and ASOS – they’re also having a 20% discount on everything as well.

In today’s outfit you are able to see some new additions to my wardrobe that I am completely in love with. One of my favorite items that I am wearing is the dress style top from Lovelywholesale. I adore it’s design and I think that I will be able to get a good wear out of both in winter and summer. I love versatile pieces like that. And I know that a lot of you will also like this top since I’ve already received so many compliments regarding it. Another new addition to my outfit is the Daniel Wellington Classic Cornwall watch that I semi borrowed from my boyfriend. It is a men’s watch, but currently for some reason I am really loving big dials (I know that they were a thing for women a few years back). Daniel Wellington is also having a great Black Friday deal – buy one watch and get an extra strap for free + the deal even gets better if you use it together with the discount code CALLME15 that will score you a 15% discount. The code is valid till the end of the year.
LV
Nu ko ‘Black Friday’, jeb melnā piektdiena ir klāt! Vai izmantosi kādu no veikalu piedāvājumiem? Mans epasts pēdējās nedēļas laikā vienkārši eksplodē no visiem veikalu piedāvājumiem. Pati esmu izmantojusi Beauty Bay -30% atlaidi visai produkcijai, nopirku lielisko Juvia’s Place Magic paleti, kā arī divas Makeup Geek acu ēnas. Vēl apsveru iespēju iegādāties kaut ko no H&M, jo tur visam ir -20% atlaide un bezmaksas piegāde, kā arī no ASOS, jo tur visam arī ir -20% atlaide (bezmaksas piegāde jau ir iekļauta standartā).
Šodienas tērpā variet ieraudzīt pāris jaunumus manā garderobē (par tiem jau stāstīju arī šajā video). Viena no vismīļākajām lietām ir melnā “topiņkleita” no Lovelywholesale, jo, manuprāt, tai ir ļoti foršs dizains kā arī to lieliski varēs valkāt kā ziemā, tā arī vasarā. Un zinu, ka arī daudziem no jums patīk, jo esmu saņēmusi daudz komplimentu par šo topiņu. Vēl viens jaunums, kas ir daļēji aizlienēts no mana drauga, ir Daniel Wellington Classic Cornwall rokas pulkstenis. Šis ir vīriešu pulkstenis, bet pēdējā laikā man ir iepatikušās lielās pulksteņu ciparnīcas (atceros, ka sievietēm tās trendoja kādu laiku atpakaļ). Arī Daniel Wellington internetveikalā ir lielisks Black Friday piedāvājums – pērkot pulksteni dāvanā saņemsi papildus pulksteņa siksniņu! Un, protams, piedāvājums būs vēl izdevīgāks, ja izmantosi atlaižu kodu CALLME15, kas Tev dos 15% atlaidi. Kods ir derīgs līdz pat gada beigām.
Fall outfit inspiration
Daniel Wellington Classic Cornwall
Transitioning from fall to winter
Call me Maddie
Black Friday offers 2017
Lovelywholesale review
How to style green faux fur jacket
Jelgavas pils
Latvian fashion blogger
Styling mens watch in womens wardrobe
Fall fashion inspiration
Top – c/o
Lovelywholesale
Jacket – c/o Lovelywholesale
Jeans – H&M
Boots – Vagabond
Watch – c/o Daniel Wellington
Sunglasses – c/o Lovelywholesale

6 Comments

  1. November 25, 2017 / 14:19

    Love the cool textures in this look!
    xo – katestylepetite.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Looking for Something?